еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Кинг ИЦТ“ го доби тендерот на Град Скопје за одржување на системот за управување со документи вреден 190.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за набавка на превентивно и адаптивно одржување на системот за управување со документи склучи договор со друштвото за производство на компјутери и деловно информатички услуги „Кинг ИЦТ“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 11.797.640 денари или околу 190.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Заедно напред“ е официјалниот слоган на Стево Пендаровски за претседателските избори

Никола Осило

Спаре: Водичите во планина обучени според меѓународни стандарди, гарантираат квалитетна услуга и безбедност

Силвана Жежова

Каков крај за бате Саше Мијалков: ВМРО-ДПМНЕ се збогува со началникот

Никола Осило