еМагазин
Image default
Македонија

Кирацовски ќе биде шеф на Изборниот штаб на СДСМ, а Меџити на ДУИ

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски е избран за шеф на Изборниот штаб за претстојните претседателски избори, информираат од партијата.

Иџет Меџити пак ќе биде претседател на Централниот изборен штаб на ДУИ за претседателски избори и локалните избори во Дебар и Охрид, по предлог на претседателот Али Ахмети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Преспанскиот договор чудо за Пендаровски, штетен за Силјановска

„Да ставиме и македонско знаме? Ма не мора само Вие гласајте„ : Твитер се „вжешти“ за посетата на Пендаровски на Мала Речица

(Видео) Го избра ли власта „правиот“ кандидат за претседателските избори: Животот на Стево Пендаровски во 2,5 минути

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тројцата пратеници на Беса на Африм Гаши порачаа дека ќе гласаат за уставните измени

Редакција

ОБСЕ/ОДИХР го почна мониторингот на референдумскиот процес, ќе испрати 270 набљудувачи

Никола Осило

Девојче од Гостиварско се удави во Вардар, бегајќи од куче скитник

Редакција