еМагазин
Image default
Бизнис

Кирил Колемишевски именуван за в.д. главен извршен директор на Македонската банка за поддршка на развојот

На седницата на Надзорниот одбор на Македонската банка за поддршка на развојот одржана завчера е донесена одлука Кирил Колемишевски да биде именуван за вршител на должност член на Управен одбор – главен извршен директор на банката, информира банката преку Македонската берза.

Мандатот на Колемишевски почнува на 15 мај, а се очекува по давањето согласност од Народната банка да стане главен извршен директор на банката.

Колемишевски доаѓа на местото на Драган Мартиновски на кој му истече манадот.

Фото: Фејсбук/Кирил Колемишевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Витаминка за шест месеци има инвестиции од 531,4 милиони денари и 63 нови вработувања

Редакција

Во блок-трансакција продадени 33.675 акции од „Современ дом“

Никола Осило

Скопски „Бетон“ за три месеци оствари добивка од 2,5 милиони денари

Никола Осило