еМагазин
Image default
Бизнис

Кирил Колемишевски си поднесе оставка од Надзорниот одбор на „Аутомакедонија“

Централниот регистар постапувајќи по пријавата за упис на бришење на член на Надзорен одбор со писмена оставка на друштво за внатрешен и надворешен промет „Аутомакедонија“ АД Скопје донесе решение со кое упишува промената односно оставката на Кирил Колемишевски од оваа функција.

Колемишевски неодамна беше поставен за заменик министер за економија во македонската Влада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е и каков имот пријавил Кирил Колемишевски, новиот заменик министер за економија

Кирил Колемишевски именуван за в.д. главен извршен директор на Македонската банка за поддршка на развојот

Светозар Јаневски подари над 16.000 акции од „Аутомакедонија“ на три лица

Јане Јаневски се стекна со 5.596 акции од „Аутомакедонија“

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на МАПАС за набавка на две лимузини

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на Македонска радиодифузија за набавка на две теренски возила вреден 57.000 евра

Фото: Фејсбук/Колемишевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Платата на Заев не подлежи на новиот данок, има ли министри кои ќе плаќаат повисок данок?

Редакција

„Триглав Осигурување“ склучи зделка со заинтересирана страна

Никола Осило

„Раде Кончар-контактори и релеи“ го доби тендерот на МВР за набавка на регистарски таблици за возила вреден 575.000 евра

Редакција