еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Клиниката за гинекологија вработува 38 лица, плата до 24.000 денари

В. Д. Директорот на ЈЗУУ Клиника за гинекологија и акушерство Скопје објави оглас за вработување на 38 лица определено време поради зголемен обем на работа до 31.12.2019 година.

Се бараат медицински сетри, правник, инженери, економсти, административен работник и други профили работници.

Платите во зависност од работното место се движат од 14.500 до 24.000 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Максималната казна за прекршок на граѓаните се намалува од 1.000 на 250 евра, за нерегистрирано возило од 500 на 250 евра

Редакција

(Вознемирувачко видео): Што открија Асанж и Викиликс: Како американската војска уби новинари и цивили

Редакција

(Видео)„Жолтите елеци“ се обидуваат да влезaт во зградата на Европскиот парламент во Брисел

Никола Осило