еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Клиниката за радиотерапија и онкологија од „Зегин“ ќе набави лекови за 70 милиони денари

ЈЗУ Универзитетска клиника за радиотерапија и онкологија по распишаниот тендер за набавка на лекови склучи договор со неколку фармацевтски компании, а најголемиот дел од лековите ќе бидат набавени од трговското друштво за внатрешен и надворешен промет „Зегин“ ДОО Скопје со кое клиниката склучи договор вреден 70.665.483 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гостиварска „Пелагонија“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за санација на свлечиштето Маврово-Галичник вреден 380.000 евра

Никола Осило

Што изјавија при гласањето Силјановска Давкова, Пендаровски и Иванов?

Никола Осило

Раст на кредитирањето, забавен раст кај станбените, пад кај автомобилските кредити

Редакција