еМагазин
Image default
Бизнис

Клиниката за урологија вработува медицински сестри, плата од 19.000 денари

ЈЗУ Универзитетска Клиника за урологија распиша оглас за вработување на шест лица на работно место медицинска сестра -техничар со завршено средно медицинско училиште.

Работното време на клиниката е во три смени, како и работа по распоред во сабота, недела и празници.

Основната нето плата изнесува 19.000 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Под хипотека 122.307 станови во земјава: Во Скопје „заглавени“ 57.106 станови

Никола Осило

Драстичен раст на извозот: „Алкалоид“ ги освојува пазарите во САД, Унгарија, Полска, Чешка…

Никола Осило

„Пелистерка“ во загуба од шест милиони денари