еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е Симона Живковска, македонската актерка која ќе глуми во „Црната вдовица“ со Скарлет Јохансон

Македонската актерка Симона Живковска ќе биде дел од филмот „Црната вдовица“ (Black Widow), работен според стриповите на „Марвел“.

Филмот е во фаза на снимање, главната улога ја има познатата актерка Скарлет Јохансон, а премиерата се очекува во мај 2020 година.

Која е Симона

Симона е родена во Скопје во јуни 1994 година. Има мешано потекло, македонско и од Западните Инди.

Во 2001 година се сели во Велика Британија, стои во нејзината официјална биографија.

Првата работа на телевизија ја има во 2012 година. Таа го игра главниот женски лик во драмата на националниот британски сервис, Би-Би-Си, “My Murder”.

Таа била дел од неколку ТВ-серии и филмови на Би-Би-Си и Скај телевизија, како Devils, Holby City, Doctors…

Пишува и поезија.

Ќе ја направам Македонија горда!

По објавувањето на информацијата дека ќе биде дел од „Црната вдовица“, Живковска доби бројни пофалби на социјалните мрежи, за кои таа се заблогадари на својот Твитер профил:

Фото: Живковска/Фејсбук/simonazivkovska.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Француска компанија го доби тендерот на Народна банка за набавка на 15 милиони 500-денарки

Никола Осило

Ќе се исплаќа милионска отштета на лицата неоправдано осудени за „Сопот“

Никола Осило

И Скопје и Атина демантираат дека во ООН се подготвува анекс на Договорот од Преспа

Редакција