еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е бизнисменот Мансаков, еден од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата

Еден од деветте кандидати за претседател на државата од опозициската ВМРО-ДПМНЕ е и бизнисменот, Ѓорги Манасков.

Кој е Манасков?

Манасков е електро машински инжинер. Завршил Машински факултет.

Сопственик е на компанијата од областа на енергетиката, Мансаков.

Член е на Сојузот на стопански комори на Македонија и Стопанска комора за енергетика на Македонија.

Тој смета дека идниот претседател на Македонија треба да биде непартиски човек.

„Човек кој ќе биде подржан од сите граѓани. Вреден, чесен, смирен, стабилен, човек кој почитува и го почитуваат, интелигентен, кој поседува војнички ред и дисциплина, храбар, упорен и силно ја сака својата земја да победи и Македонија да стане стабилна, моќна и успешна земја’, пишува тој на својот Фејсбук профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И директорот на Дрисла во трка за претседател на државата: Кој е Горан Ангелов

Силјановска со видео и објаснува на јавноста зошто се кандидирала за претседател на државата

Кој е Никита Шекутковски, еден од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата

Фото: Фејсбук/Манасков

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МНР ќе плаќа германски експерти за да ни помогнат во решавањето на отворените прашања со Бугарија

Никола Осило

Воените трошоци во светот рушат рекорди, лидери САД, Кина и Саудиска Арабија

Редакција

(ВИДЕО) Ќе успее ли Тамара да го подобри резултатот на Елена Ристеска на Евровизија

Редакција