еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој ќе го лапне тендерот на Министерството за здравство за набавка на гориво?

Министерството за здравство распиша оглас за набавка на моторен бензин и дизел гориво за моторни возила со безготовинско плаќање на бензински пумпи.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 6.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Никоб“ го доби тендерот на општина Ѓорче Петров за обезбедување на објекти „тежок“ 195.000 евра

Никола Осило

Твитер „збесна“: „Мира Дизел на деловен состанок во Швајцарија, се очекува банкрот на државата“

Никола Осило

Бандера за струја во едно село близу Благоевград е „адресата“ на илјадници Македонци со бугарски пасош

Редакција