еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Насер Нуредини, новиот министер за животна средина: Инвестициски банкар и консултант ќе не спасува од загадувањето

Насер Нуредини ќе биде новиот министер за животна средина и просторно планирање.

Кој е Нуредини?

Роден е во Тетово во 1979 година.

Со основно образование се стекнал во Македонија, а според неговата биографија доставена до Собранието, образованието го заокружил во Австрија, Германија и Велика Британија.

Има и австриско државјанство, оженет е и татко на едно дете.

Работно искуство

Работел како аналитичар во B.P. Invest consult, во Виена и во Caib International markets Ltd. во Лондон, во Уникредит банка AG во Лондон, како директор за инвестиции за листирани коорпорации на пазарот за Источна Европа во INK bank NV во Лондон, независен советник за M&A, во Виена, како директор во Gegg advisory dhe Nuredini gmbh…

Се бавел и со хуманитарна активност, а имал и уметнички изложби…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил Зоран Заев, новиот министер за финансии

Кои се тие функционери кои не ги фатила „метлата“, а местеле милионски тендери, за кои зборува поранешниот советник на Тевдовски, Јовановиќ?

Кој е Хусни Исмаили, новиот министер за култура: Лекар, професор, уредник на книги и радио-драми

Во биографијата на старо-новиот министер Садула Дураки заборавиле да стават дека не се „бави“ со граѓаните

Фото: herbertlippert.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Собранието ќе се распушти на 11 февруари

Редакција

Како ли ви текна: Очајна мерка е да се субвенционираат плати за да си одат административци

Никола Осило

(Фото) Tиквеш се нуди како главно вино во Пешкопеја, Албанија

Редакција