еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Ѓоко Камчев, кој седнува во пратеничката фотелја на Груевски

Ѓоко Камчев ќе седне во пратеничката фотелја на сега веќе бившиот пратеник Никола Груевски, потврдуваат од ВМРО-ДПМНЕ за еМагазин.

Камчев доаѓа од редовите од ВМРО-ДПМНЕ од листата за пратеници од четвртата изборна единица.

Тој е дипломиран политиколог и е од Валандово.

Според тоа што може да се најде на неговиот Фејсбук профил, е љубител на спортот, на ракомет и фудбал.

Од музика пак е фан на Тоше Проески, Каролина Гочева, Лозано, Андријана Јаневска, но и на македонски патриотски песни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ако побара, може да добива плата од 63 илјади денари од Собранието уште една година 

Собранието ја констатираше оставката: Груевски и официјално се збогува од пратеничката функција

(Фото) Груевски „тера“ бизнис на брод на Дунав

Кој е и колку е богат Виктор Орбан, пријателот на Груевски

Фото: Фејсбук/Камчев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев: Време е за нова лидерска средба за СЈО, изборите и сите отворени прашања

Никола Осило

„Белата палата“ на продажба: Со колкав имот располага ВМРО-ДПМНЕ?

Никола Осило

Македонска работа: На сила измените на Законот за возила, но не се знае како ќе се делат субвенциите

Никола Осило