еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој е Сашо Симјановски, кој по предлог на Владата влезе во Одборот на директори на Македонски Телеком

Сашо Симјановски по предлог на Владата стана неизвршен член на Одборот на директори на компанијата.

Според неговата официјална биографија, Симјановски од 2008 година до сега работел како одговорно лице за сигурност на информативниот систем и офицер за заштита на лични податоци во ТТК Банка.

Во периодот од 2002 до 2008 година бил државен советник за економија, ИТ и телекомуникации во Службата за општи и заеднички работи на Владата на РМ.

Тој е дипломиран менаџер по царина и шпедиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сашо Симјановски на предлог на Владата нов член на Одборот на директори на Македонски Телеком

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Романско сценарио за СЈО: Ќе ја снајде ли Катица судбината на Ковеши?

Никола Осило

Владата ќе потроши 1,8 милиони денари на набавка на фото-опрема

Никола Осило

Ќе добие ли Заев уште еден советник од Србија: Ќе прифати ли Чедомир Јовановиќ да работи за македонскиот премиер

Редакција