еМагазин
Image default
Македонија

Коѕијас: Знакот во Скопје на кој пишува дека Александар е грчки херој е доказ за пријателството меѓу народите

Екс-министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас на својот Твитер профил ја објави таблата на споменикот на Александар Велики во Скопје.

„Знак на кој пишува дека Александар Велики е грчки херој денес стои под споменикот на Александар во Скопје. Ова е уште еден доказ за пријателството меѓу народите и удар врз алтруизмот“, напиша Коѕијас на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Таблата на споменикот на Филип Втори украдена, на Олимпија оштетна, на Александар Велики, демолирана, па повторно вратена

Откако беа оштетени таблите: Спомениците во Скопје ќе бидат под засилен надзор

Фото: Твитер/Коѕиас

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за образование ќе преземе мерки според ситуацијата со морбилите на терен

Редакција

Хрватскиот Сабор го ратификува протоколот за влез на Македонија во НАТО

Редакција

Мицкоски до новинарите: Прашајте го Груевски за логистиката и личниот шофер во Будимпешта

Редакција