еМагазин
Image default
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кој не е разочаран од СЈО?

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди дека таа дала одобрение бизнисменот Орце Камчев да добие привремен пасош, за да оди на службено патување.

Од Кривичниот суд пак информираа дека во барањето за враќање на пасошот на Камчев, за кој Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ја покрена истрагата „Империја“, стои и дека истиот му е потребен за едукација.

Камчев и неговиот пасош стана топ тема, откако јавноста го виде на натпреварот на Вардар во Келн, Германија.

Последните случувања кои го покажуваат начинот како СЈО ги менаџира случаевите кои бомбастично ги отвараше и најавуваше предизвикаа лавина од негативни реакции во јавноста и на социјалните мрежи и секако донесе ново разочарување од работата на СЈО, која некогаш важеше за институција во која граѓаните најмногу веруваа и протестираа истата да опстои.

По се изгледа од работата на СЈО денеска не се разочарани само тие што ги гони.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Ако Камчев доби пасош за едукативни цели можи Груевски е преку Еразмус Будимпешта заминат„: Твитер реакции

Твитерџиите со куп препораки кои книги да ги прочита Катица Јанева

Камчев барал времен пасош за да се едуцира, велат од судот

Јанева дала одобрение да му биде вратен пасошот на Камчев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На компаниите им требаат 109 дена за наплата на побарувањата

Никола Осило

Многу прашалници висат во воздух во врска со увидот на УЈП во банкарските сметки

Редакција

Македонските момчиња станаа мажи, а девојчињата израснаа во жени чекајќи ЕУ да ги исполни ветувањата

Никола Осило