еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој се најде на новата Листа на должници на УЈП?

Управата за јавни приходи (УЈП) објави нова Листа на должници, а на неа се најдоа традционално еден куп државни и јавни претпријатија, меѓу кои и ЈП за одржување и заштита на магистрални и регионални патишта, Комуналец од Гостивар, Јавното комунално претпријатие од Тетово, Македонската радио телевизија, но и Општина Карпош…

На листа има и познати фирми како Трасмет, Повардарие, Те-То…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова листа на УЈП: Расте бројот на должници и кај правните и кај физичките лица

Нова листа на должници на УЈП, проверете дали сте на неа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телевизиите 21-М и Шења, лани погледани од 1ТВ

Редакција

Лицата со повисоки приходи ќе плаќаат придонес за задолжително здравствено осигурување на пониска основица

Редакција

Владата го менува законот за данок на добивка

Никола Осило