еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерство за здравство: Кочан нема потреба од болничко лекување

Осудениот во случајот „Труст“, Сеад Кочан, нема индикација за болничко лекување, информира за МИА Министерството за здравство.

-На барање на Кривичниот суд, ние инициравме и Комисија ја ревидираше медицинската документација на приватната болница за пациентот. Од стручниот увид во медицинската документација беше утврдено дека пациентот нема апсолутна индикација за болничко лекување, велат од Министерството.

Доцна синоќа Кочан беше спроведен во затворот „Идризово“ откако претходно, Судот му го отфрли како  недозволено барањето за одлагање на затворската казна.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сеад Кочан со полиција спроведен во Идризово, судот му го одби новото барање за одложување на казната

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на струмичката болница за набавка на масло за греење вреден 7,9 милиони денари

Никола Осило

Пријавени вкупно 75 случаи со симптоми на мали сипаници: Најмногу има во Аеродром

Редакција

Обвинителство побара притвор за Митко Чавков поради страв од бегство

Редакција