еМагазин
Image default
Локално

Кочанчанец се заканил дека ќе постави бомба за време на Струмичкиот карневал

На 09.03.2019 година во периодот од 18 до 23 часот од СВР-Струмица било извршено вонредно обезбедување на културната манифестација “Струмички карневал 2019“.

Околу 18 часот во дежурната служба во СВР-Струмица, Т.У. (32) од Кочани пријавил дека ќе биде поставена експлозивна направа во трговски центар во Струмица.

По пријавата било постапено од Одделот за антитероризам и по преземените мерки констатирано било дека се работи за лажна пријава.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од Центарот за култура од Тетово биле презафатени да информираат дека „Танец“ гостува, салата полупразна

Редакција

Со „Кавасаки“ удрил во двајца пешаци во Неготино

Никола Осило

Родителите на децата кои фрлија девојче од прозорец на школо во Аеродром, повикани во полиција

Редакција