еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Код инженеринг“ го доби тендерот на општина Центар за одржување на уличното осветлување вреден 73.000 евра

Општина Центар по распишаниот тендер за одржување (сервисирање ) на јавно улично осветлување на подрачјето на Општина Центар – Скопје склучи договор со друштвото за производство, услуги и трговија „Код инженеринг“ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 4.499.747 денари или околу 73.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Винаријата „Стоби“ на Минчо Јорданов го прослави десетиот роденден

Редакција

Тајни фондови на Грција: Киро Глигоров единствен кој обелодени обид за поткуп за промена на името

Никола Осило

(Фото) Убав гест од Могерини: Благодарница и фотографија за спомен за занаетчијата што и подари филигран

Редакција