еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

КОД: Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет

Извори од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за КОД на телевизија Телма велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски (Боки 13) ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.

Снимките предадени во Обвинителството за организиран криминал потврдуваат дека во разговорите меѓу рекетираниот – бизнисменот Орце Камчев и изнудувачот Јовановски има и трето лице во некои разговори, специјалната обвинителка Катица Јанева, потврдува екслузивно за КОД, јавната обвинителката Вилма Русковска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски тврди дека Катица Јанева го уценувала и него

„Заев ако те сакала Катица вистински ќе ти се врати„: Tвитер за “новото СЈО“ кое ќе го води Вилма Русковска

„Ќе идела на боловање. А личеше дека е арна“: Твитер реакции за боледувањето на Катица Јанева

Фото: СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Викендов започнува ски-сезоната во сите ски-центри во Македонија

Редакција

„Мислам дека на Оливер најдобро му стои“: Твитерџиите за присуството на државната делегација на вежбата „Одлучен удар“

Редакција

Колку потрошиле владините функционери на кафани, телефон, авиобилети за шест месеци

Редакција