еМагазин
Image default
Македонија

КОД: Во телефонот на Боки 13, фотографија на Јанева со 50 илјади евра

КОД на телевизија Телма објави дека дел од парите од “Рекет“ се најдени во сеф во домот на Бојан Јовановски – Боки 13.

Според спецификацијата која претходно е направена врз банкнотите е утврдено дека тие се парите од првите половина милион евра која ги дала сопругата на бизнисменот Орце Камчев, додека тој се уште бил во притвор.

“Пари има и во телефонот на Боки 13. Тој е авторот на фотографија на која е сликан ликот на специјалната обвинителка со 50 илјади евра кај неа. А токму во обвинението таа се товари дека наградата која ја земала се педесет илјади евра и софа набавена од Зона мебел вредна околу 5 илјади евра“, објави КОД.

Повеќе ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Телма: Фросина Ременски го сменила телефонот четири дена пред отварањето на „Рекет“

Покренато обвинение за три лица за „Рекет“: Јанева зела 50.000 евра, а Боки 13 и Кичеец 1,5 милиони евра од Камчев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Управата за финансиска полиција со демант до Азманов: Не сме доставувале документи до медиуми

Редакција

Здравствените работници на удар: Нападната медицинска сестра во поликлиниката Драчево

Никола Осило

Талевска: Додека го одржуваме овој протест пред ОЈО во просториите на „Нетпрес“ се врши претрес за објавена истражувачка сторија

Редакција