еМагазин
Image default
Бизнис

Кои компании го добија владиниот тендер за замена на нееколошки системи за греење?

Влада на РС Македонија – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на опрема и уреди за замена на нееколошки системи за греење во јавни објекти склучи договори со три компании.

Станува збор за „Мепринг сервиси“, „Еко енерџис“ и „ЈБТ-ГАС“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во два блока продадени 2.641 акција од Комерцијална банка

Никола Осило

„Ултимус“ продаде 38.000 акции од „Макошпед“

Никола Осило

Во блок-трансакција продадени 1.000 акции од Комерцијална банка

Никола Осило