еМагазин
Image default
Бизнис

Кои се членови на Одборот на директори на Тетекс

Составот на Одборот на директори (ОД) на Тетекс АД Тетово го сочинуваат: Борислав Трповски, председател на ОД, М-р Глигорие Гоговски, генерален директор, Стеван Томоски, неизвршен член, Д-р Тито Беличанец, независен член, академик Владо Камбовски, независен член, Евгенија Трпкоска, неизвршен член и Звонимир Ристоски, неизвршен член, стои во Годишниот извештај на компанијата објавен на Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На неизвршните членови на ОД на Тетекс лани исплатени 1 милион денари паушал

Колкава плата има Глигорие Гоговски, генералниот директор на Тетекс

Фото: Тетекс

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Зголемен бројот на странски и домашни туристи

Никола Осило

Јавните претпријатија рекордери во неплатени даноци, а власта ги трупа со заменици директори

Никола Осило

(Фото) Луксузен превоз со приватни авиони, јахти и хеликоптери на македонскиот пазар

Никола Осило