еМагазин
Image default
Бизнис

Кои се членови на Управниот одбор на Стопанска банка-Скопје

Во Годишниот извештај за минатата година на Стопанска банка-Скопје, објавен преку Македонската берза се објавени членовите на Управниот одбор на Банката.

“Управниот одбор на Стопанска банка АД – Скопје се состои од четири членови кои ги именува и/или разрешува Надзорниот одбор, со мандат од четири години. Нема измени во составот на Управниот одбор од претходниот Годишен извештај, односно членови на Управниот одбор со состојба на 31.12.2018 година се: Диомидис Николетопулос, генерален извршен директор и претседател на Управниот одбор, Тони Стојановски, генерален директор за управување со ризици и член на Управниот одбор, Милица Чапаровска-Јовановска, генерален директор за банкарство на мало и член на Управниот одбор и Теодулос Скордис, генерален директор за корпоративно банкарство и член на Управниот одбор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се најголемите акционери во Стопанска банка-Скопје

Колкави се надоместоците на членовите на Надзорниот одбор на Стопанска банка-Скопје

За надоместоци на Управниот одбор на Стопанска банка Скопје лани исплатени 32,5 милиони денари

Кои се членови на Надзорниот одбор на Стопанска банка-Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Tоп пет најголеми должници на листата на УЈП: ТЕ-ТО убедливо на врвот

Редакција

„Аутомакедонија“ оствари добивка од 5,3 милиони денари

Никола Осило

„Интрасофт интернешнл“ го доби тендерот на Царинската управа за информатички услуги вреден 652.000 евра

Никола Осило