еМагазин
Image default
Бизнис

Кои се членовите на Одборот на директори на „Хотели Метропол“?

Собранието на акционери на Хотели Метропол АД Охрид на својата престојна седница треба  да донесе и одлука за избор на членови на Одбор на директори, соопшти компанијата преку Македонската берза.

„Поради истек на мандатот на членовите на Одбор на директори се врши избор на членовите: Драган Наков, Сашо Наков, Филип Мишевски и Наташа Милева -неизвршен-независен член.

Мандатот на членовите од став 1 на оваа Одлука трае четири години. На неизвршните членови на Одбор на директори на Хотели Метропол, избрани на редовното годишно собрание на ден 10.05.2019 година им се определува надоместок во износ  од 15.000 денари месечно“, соопшти компанијата.

Фото: Хотели Метропол

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите детали: Како да платите патарина со смарт-картички, каде да ги купите и колку ќе чинат

Редакција

Одлични резултати на „Алкалоид“: Добивка од 14 милиони евра и 212 нови вработувања

Никола Осило

„Либерти“ се вбројува во топ десетте производители на челик на глобално ниво, со исклучок на Кина

Редакција