еМагазин
Image default
Бизнис

Кои се членовите на Одборот на директори на Витаминка

На Годишното Собрание на акционери на Витаминка АД Скопје на 12.06.2018 година беше извршена промена на двајца независни неизвршни членови на Одборот директори со нови, стои во годишниот извештај за минатата година на компанијата, објавен преку Македонската берза.

„До денот на одржувањето на Собранието членови на Одборот на директори членови беа Симон Наумоски, претседател, неизврашен член, Сашо Наумоски, генерален извршен директор, извршен член, Благоја Ѓорѓијовски, неизвршен член, Ѓорги Манчески, независен неизвршен член и Сашо Самрџиоски, независен неизвршен член. Со донесувањето на одлуката на Собранието на акционери членовите Ѓорги Манчески и Сашо Самарџиоски беа заменети со новите членови Горан Рафајловски и Марјан Бојаџиев“, информираат од компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како изгледа акционерската структура на Витаминка

На менаџментот на Витаминка лани исплатени надоместоци од 15,6 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Какви субвенции се предвидуваат со измените на законот за возила?

Никола Осило

Претставници на УСАИД на средба во Македонската берза за придобивките од платформата „Funderbeam“

Никола Осило

Витаминка, Макпрогрес и Европа ќе им дадат дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно: Кој е следен?

Редакција