еМагазин
Image default
Локално

Кои се најдобрите ресторани во Скопје за 2019

Секторот за локален економски развој на Град Скопје во соработка со агенцијата SWOT Research ги избраа најдобрите угостителски објекти за годинава.

Преку тајни купувачи, за најдобри ресторани избрани се: „Скопски мерак“, Bushi restaurant & terrace bar и Мkc club & restaurant.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се најдобри барови во Скопје за 2019

Кои се најдобрите кафулиња во Скопје за 2019

Кои се најдобри гостилници во Скопје за 2019

Фото: Фејсбук/Скопски мерак

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тепачка пред кабаре во Делчево

Никола Осило

(Фото) Кавадарци за прв пат доби лизгалиште

Редакција

Потег за поздравување: Монасите од Бигорски ги спасија жителите на Гари од снежната блокада

Никола Осило