еМагазин
Image default
Бизнис

Кои се најслушани радија во Македонија

Според последниот извештај на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги за досегот на радиостаниците и за уделот во вкупната гледаност на телевизиските станици, најслушани радија во Македонија се Антена, Канал 77, Македонско радио и Рос Метрополис.

Оваа рангирање се однесува на просечниот дневен досег по радио станица која емитува програма на државно ниво.

Извештајот го изготви агенцијата Market vision, се однесува на вториот квартал од 2018 година, на примерок од 2.400 испитаници.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Филбис“ го доби тендерот на општина Гостивар за изработка на проект за гасоводна мрежа вреден 57.000 евра

Никола Осило

1ТВ и Клан лани во плус, телевизиите 21-М и Шења во минус

Редакција

Виз ер: За овие седум години, не сме имале летови до Полска

Редакција