еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се најтргуваните акции на Македонската берза во март

Според билтенот на Македонската берза за март, оваа се најтргуваните акции на официјалниот пазар на Берзата минатиот месец:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Топ 5 акции со најголем пад на Македонската берза во март

Топ 5 акции со најголем раст на Македонската берза во март

Раст на прометот на Македонската берза во март за 232,30%

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

51 од случаите со коронавирус се импортирани од надвор, 229 лица имале контакт со веќе потврден случај

Редакција

Министерството за земјоделство вработува 41 државен службеник, плата до 25.042 денари

Никола Осило

Беса и Алијансата на Албанците со Блерим Река им ги заматија сметките на ДУИ и СДСМ

Никола Осило