еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се новите членови на Одборот на директори на Централниот депозитар за хартии од вредност?

Централниот Регистар на Република Македонија постапувајќи по пријавата за упис на промена на членови на Одборот на директори на Централниот депозитар за хартии од вредност донесе решение со кое се одобрува пријавата.

За нови членови на Одборот на директори се назначени Бобан Гоговски, Соња Угриновска Бојаџиева, Маргица Порчу, Кристијан Павловски, Павле Гацов, Ванчо Узунов и Антигона Буклеска Младеновиќ, која е поставена и за претседателка на Одборот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина поранешниот претседател на Собранието, режисерот и писател Љубиша Георгиевски

Редакција

УНИ Банка оствари добивка од 268 милиони денари

Никола Осило

Автобусот кој излета кај Лесковац е на струшки „Еуробус“, од компанијата во Србија испратен друг

Редакција