еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се најуспешните туристички агенции во Македонија

Фибула ер травел – Скопје, Еуросава – Скопје, Атлантис – Струмица и Фалкон травел –Скопје се прогласени за најуспешни туристички агенции од страна на Министерството за економија.

Станува збор за традиционалната манифестација што Министерството ја организира секоја година.

Министерството додели над 50 признанија за најуспешните поединци, здруженија и деловни субјекти од туристичкиот сектор, во повеќе различни категории како: хотел, со поткатегориите: спа, градски, езерски, планински и нова инвестиција; ресторан; сместувачки капацитет од физичко лице; туристичка агенција генерално и  агенција за дојдовен туризам; туроператори; манифестација; туристички водич, како и најдобар проект од областа на туризмот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Прогласени најуспешните ресторани во Македонија, сите од Скопје

(Галерија) Кои се најуспешните хотели во Македонија со нова туристичка понуда во хотелиерството

(Галерија) Кои се најуспешните хотели за езерски туризам во Македонија

(Галерија) Кои се најдобрите хотели за планински туризам во Македонија

(Галерија) Кои се најуспешните спа хотели во Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Добивката на Охридска банка намалена за 25,9%

Никола Осило

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Заменик министерката Елези е родена во финансискиот центар на Европа

Редакција

Најтрофејниот македонски автомобилист Иџе обвинува дека е заборавен од Агенцијата за млади и спорт

Редакција