еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкави се платите на менаџментот на Дебарски Бањи-Цапа

Дебарски Бањи-Цапа АД Дебар во Годишниот извештај за минатата година, објавен на Македонската берза, ги објави платите и примањата на менаџментот.

Меџит Цапа, председател на Одборот на директори, кој е пензионер лани имал примања од 70.000 денари-награда како неизвршен член на Одборот.

Албиона Риза, кој е извршен директор имал 88.000 денари нето плата и 166.050 денари според менаџерски договор.

Трим Ќемали, заменик извршен директор имал 88.000 денари нето плата и 166.050 денари според менаџерски договор.

Шпреза Цапа, неизврен член на Одборот на директори, пензионер имал примања од 70.000 денари- награда како неизвршен член на Одборот.

Бјонда Баланца, неизвршен член на Одборот на директори имал 32.279 нето плата и 6.000 денари месечна награда како неизвршен член на Одборот на директори.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Јанкулоска после судење си замина со моторче и со наопаку ставена кацига

Редакција

Последиците од глобалното затоплување се забрзуваат: Последните пет години најтопло во историјата на мерењата

Редакција

„Мислам дека на Оливер најдобро му стои“: Твитерџиите за присуството на државната делегација на вежбата „Одлучен удар“

Редакција