еМагазин
Image default
Бизнис

Колку акции во „Фершпед“ поседуваат членовите на Одборот на директори?

Од членовите на Одборот на директори на „Фершпед“, претседателот Штерјо Наков поседува 259 обични акции или 1,43% од основната главнина на друштвото, генералниот директор Иван Петровски поседува 20 обични акции или 0,11% и заменик-генералниот директор Драган Наков поседува 2.143 обични акции или 11,83%, соопшти компанијата преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Штерјо Наков именуван за претседател на Одборот на директори на „Фершпед“

„Фершпед“ ќе дели дивиденда во бруто износ од 1.780 денари по акција

Кои се новите членови на Одборот на директори на „Фершпед“?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Жито Полог“ за шест месеци со добивка од 10,8 милиони денари

Никола Осило

Управниот суд пресуди во корист на Владата: Раскинувањето на договорот со „Сардич“ за Казандол е законито

Никола Осило

Во блок-трансакција продадени акции од „Оилко“ за 312.000 евра

Никола Осило