еМагазин
Image default
Бизнис

Колку акции во Хотели Метропол поседува Драган Наков?

Од Хотели Метропол АД Скопје, преку Македонската берза, известуваат дека
Драган Наков, синот на бизнисменот Штерјо Наков поседува 665 обични акции односно 0,06% од основната главнина на друштвото.

Останатите членови на Одборот на директори не поседуваат акции во друштвото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се членови на Одборот на директори на Хотели Метропол

Кои се најголемите акционери во Хотели Метропол

За плати, награди и надоместоци на менаџментот на Хотели Метропол лани исплатени 4.3 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Окта“ ги зголеми приходите

Никола Осило

Заев: Мојот приход е 87.000 денари, а со новиот данок ќе бидат опфатени плати повисоки од на премиерот и претседателот

Редакција

Во блок-трансакција на берзата продадени акции од Стопанска банка Битола за 130.000 евра

Никола Осило