еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колку пари на граѓаните потрошил премиерот Заев на ресторани и хотелско сместување

Премиерот Зоран Заев најмногу пари потрошил на угостителски услуги преку мензи, ресторани и бифеа во рамките на институциите, 2.279.130 денари за периодот јуни-ноември 2018 година, покажува Алатката за очетност на Владата.

Во истиот период 2017 година, тој потроошил 1.232.917 денари.

За угостителски услуги во земјата преку надворешни угостителски објекти потрошил 249.484 денари, наспроти 744.652 денари во 2017 година.

За хотелско сместување во странство потрошил 344.690 денари, наспроти 174.870 во 2017 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На што најмногу пари потрошила Шекеринска

Анѓушев најмногу пари потрошил на авионски карти и угостителски услуги во институциите

Министерот Фазлиу не ги бендисува мензите по институциите, повеќе си претпочита ресторани

Колку потрошиле владините функционери на кафани, телефон, авиобилети за шест месеци

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Камчев и Панделевски излегуваат од „Шутка“, добија мерка куќен притвор

Редакција

Парична казна за лекар кој не се самоизолирал, а ќерка му патувала во Италија

Редакција

Во Собранието се гласаат законите: Координаторите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ велат дека избори ќе има

Редакција