еМагазин
Image default
Бизнис

Колку пари потрошил во бифе и на авионски карти министерот за култура, Асаф Адеми

Министерот за култура Асаф Адеми за време на својот мандат од 1 јуни до 1 ноември 2018 има остварено само две патувања во странство во Тирана и Франкфурт и при тоа има користено само еден авионски билет во вреднос 7.286 денари.

Како што соопшти Министерството за култура, во текот на својот мандат министерот Адеми нема земено аванс од денарска каса и нема направено трошоци во каса

За репрезентација во бифето на Министерство за култура за наведениот период има направено само 2.565 денари, се посочува во соопштението.

Фото: Фејсбук/Адеми

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку пари потрошил Заев на угостителски услуги, хотели и подароци

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Македонија има 8.459 слободни работни места: Најмногу во Пелагонискиот регион

Никола Осило

Министерството за одбрана ќе ја повтори постапката за набавка на униформите за АРМ

Редакција

„Лукоил“ го доби тендерот на Народната банка за набавка на горива вреден 40.000 евра

Никола Осило