еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Акциите на Комерцијална банка, Алкалоид и Макпетрол на врвот на листата најтргувани на берзата

Македонската берза го објави билтенот за јули, годинава во кој може да се види дека во овој месец најтргувани на официјалниот пазар биле акциите на Комерцијална банка, Алкалоид, Макпетрол, ТТК Банка и НЛБ Банка.

Потоа следуваат акциите на Гранит, Стопанска банка Скопје, Скопски пазар, Охридска банка и Тетекс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Удвоен прометот на Македонската берза

Кои се петте акции од Македонската берза со најголем пораст на вредноста?

Комерцијална банка со намалена добивка

Алкалоид со раст на добивката, приходите и извозот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антикорупциска отвори постапка за именувања во Армијата од страна на Иванов

Редакција

Шеваљ Цеку поднесе оставка од Одборот на директори на ГТЦ

Редакција

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и потпреседателот Николоски нема да гласат на референдумот

Редакција