еМагазин
Image default
Бизнис

Комерцијална банка од провизии и надоместоци оствари приходи од 7,6 милиони евра за шест месеци

Нето приходите од провизии и надоместоци на Комерцијална банка заклучно со 30.06.2019 година изнесуваат 468,1 милиони денари или околу 7,6 милиони евра и во однос на истиот период од минатата година бележат зголемување од 13,9%, соопшти банката преку Македонската берза.

„Планот за анализираниот период е остварен со 101,4%. Останатите приходи од работењето на банката на 30.06.2019 година изнесуваат 209,6 милион денари и бележат намалување како резултат на повеќе реализирани приходи од капитални вложувања и капитална добивка од продажба на преземен имот во првиот кваратал од минатата година“, информирааат од банката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Граѓани повторно се жалат на лошата услуга од Комерцијална банка

Комерцијална банка со намалена добивка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Народна банка: Раст на депозитите

Редакција

Авиокомпаниите задолжително ќе ги осигуруваат багажот и пратките

Редакција

Гордана Балтовска реизбрана за член на Управниот одбор на Стопанска банка Битола

Никола Осило