еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Комерцијална банка“ повторно ја „тресе“ берзата: Продадени два блока акции за 456.000 евра

Во две блок-трансакции со вкупна вредност од 28 милиони денари или околу 456.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 4.636 акции од „Комерцијална банка“ АД Скопје.

Акциите во двата блока се продадоа по цена од 6.050 денари за акција.

Ова е втора голема купопродажба на акции оваа недела откако вчера на берзата исто така во две блок трансакции „Адора инженеринг“ купи 5.300 акции од банката за кои плати 521.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Адора инженеринг“ е купувачот на 5.300 акции од „Комерцијална банка“ за кои плати 521.000 евра

Кој е Ванчо Чифлиганец: Од професор до еден од најголемите акционери во Комерцијална банка

Што се крие зад константното купување акции во Комерцијална банка од страна на Адора Инженеринг и Чифлиганец?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Жито Лукс“ откупи 29.403 сопствени акции

Никола Осило

Лукаревска: УЈП подготвена за прогресивното оданочување

Редакција

Мјузикл за Есма Реџепова и песни за СК 2014: Кои музички проекти добија пари од програмата на Министерството за култура?

Редакција