еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Комерцијална банка продава запленети уметнички слики, луксузни куќи и машини за да наплати кредити

Луксузни куќи, деловни простории, фабрики и производствени погони, различни видови машини се само дел од недвижнините и производите кои ги нуди на продажба Комерцијална банка откако претходно ја преземала сопственоста врз основ на ненаплатливи кредити.

Станува збор за движни и недвижни предмети во Скопје, Куманово, Виница, Радовиш… Всушност речиси и да нема град во земјава каде Комерцијална банка нема преземено некакво материјално добро откако не можела да ги наплати парите од кредитокорисниците.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пребројани 400.000 гласачки ливчиња: Пендаровски води пред Силјановска Давковка, разликата се стеснува

Никола Осило

Фондот за иновации и технолошки развој вработува пет лица, плата до 28.303 денари

Никола Осило

Јапонскиот е најмоќниот пасош на светот, како котира македонскиот

Редакција