еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Комисијата за хартии од вредност на привремени вработувања ќе потроши 1,5 милиони денари

Комисијата за хартии од вредност распиша оглас за набавка на услуги од aгенција за привремени вработувања.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.500.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бензините поевтинуваат за 1,5, дизелот за 2,5 денари

Редакција

Во струшката болница од морбили се заболени 9 вработени од вкупно 56 на хируршкото одделение

Редакција

“Срамота е градоначалник да се вози во Шкода. Да, срамота е. Во ЕУ се возат со точак или градски превоз“: Мерко на „тапет“ на Твитер

Редакција