еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Комисијата за хартии од вредност вработува пет лица, плата до 62.000 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување пет државни службеници во Комисијата за хартии од вредност на Република Македонија.

Се бараат кандидати за координатор на организациона единица за општи и нормативни работи, раководител на одделение за финансиски прашања, самостоен советник за давање на дозволи и одобренија, помлад инспектор за супервизија и надзор и виш советник за внатрешна ревизија.

Платите во зависност од работното место се движат од 32.000 до 62.000 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски повторно пред сите: Сам се повлекува од пратеничката функција

Редакција

(Видео) „Изгубени во преводот“: Велешкиот градоначалник Аце Коцевски бараше македонски јазик на прес-конференција со министерот Арбер Адеми

Никола Осило

Сами ќе си плаќаме за новите регистарски таблички со ознаката NMK?

Редакција