еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Комисијата за односи со верски заедници распиша тендер за купување возило

Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи распиша тендер за набавка на службено возило.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 720.000 денари.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Денот кога вест стана дека вицепремиерот Хазби Лика почнал да доаѓа на работа

Никола Осило

„Стентон градба“ го доби тендерот за изградба на сообраќајници во ТИРЗ Прилеп вреден 652.000 евра

Никола Осило

„Фершпед“ оствари добивка од 75,5 милиони денари

Никола Осило