еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Комисијата за заштита на конкуренцијата вработува раководители, советници и соработници

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 5 државни службеници во Комисијата за заштита на конкуренцијата. Се бараат кандидати за раководители, советници и помлади соработници.

Платите во зависност од работното место се движат од 21.010 до 28.318 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во блок-трансакција продадени 12.365 акции од „Киро Дандаро“ за 10,6 милиони денари

Никола Осило

Инвестиција од 6 милиони евра: Отворена фабриката на турски „Чагатај Кабло“ во Бунарџик

Редакција

Виктор Стојчевски купи акции од „Алкалоид“

Никола Осило