еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Комшијата е родител 3“: Твитер за лажната вест за „родител 1 и родител 2„

Министерството за труд и социјална политика ги демантираше дезинформациите и лажни вести кои се шират по социјалните мрежи за новиот Предлог – закон за спречување и заштита од дискриминија.

Од министерството велат дека во никој случај со овој закон не се брише семејството, ниту пак се бришат термините мајка и татко.

Лажната вест за „родител 1 и родител 2“, стана хит на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МТСП: Лажна вест е, брачната заедница и термините мајка и татко не се менуваат

Законот за спречување и заштита од дискриминација ќе биде изгласан во Собранието до средината на март

Граѓанските организации бараат итно донесување на Законот за спречување и заштита од дискриминација

фото: technologyin.org

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер „полуде“: „Најубаво ќе биде ДУИ да ги заштитиме во УНЕСКО, секако никој ништо не им може“

Никола Осило

(Видео) Убава вест од Кина: По 2 месеци изолација, делумно се отвори Вухан, од каде се почна

Редакција

Поразително за човештвото: Голем дел од природата веќе е изгубена, а она што ни е останато, продолжува да се уништува

Редакција