еМагазин
Image default
Забава

Концертот на Стинг одложен за половина час подоцна, поради финалето Вардар-Веспрем

Откако вчера се пласираше во финалето, Вардар денеска игра финале со Веспрем од 18 часот во рамките на Лига на Шампиони.

Поради тоа, концертот на Стинг е поместен за половина час подоцна.

Имено, триото Влатко Стефановски кој требаше да почне во 20 часот, ќе настапат во 20.30 часот, а Стинг на сцена ќе се појави во 22 наместо во 22.30 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Српските коментатори „полудеа“ за победата на Вардар

Вардар победува кога нема скршен денар: Бизнисмените и државата се на ред да застанат зад клубот

„Добивме датум за финалее“: Твитер реакции за победата на Вардар

(Видео) Погледнете ја реакцијата на ракометарите на Вардар после победата

БРАВО: Вардар ја победи Барселона и влезе во финале на Лига на шампиони

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Мајкл Дамески „блесна“ во танчерската трка по милион долари

Никола Осило

(Фото) Македонски убавици во бикини

Никола Осило

Мадона своја и на 60 години: Како изгледа нејзиното најново видео со колумбискиот пејач Малума

Редакција