еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Контакт бизнис“ го доби тендерот за привремени вработувања во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги вреден 253.000 евра

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги по распишаниот тендер за набавка на услуга од приватна агенција за вработување склучи договор со приватната агенција за вработување „Контакт бизнис“ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 15.576.000 денари или околу 253.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Листа на имиња на повредените во трагичната несреќа, скопјани се нудат за помош на нивните роднини

Редакција

(Видео) Откриени 100 килограми марихуана и пиштол со пригушувач во камион на Табановце

Никола Осило

Веста за погрешното знаме на дочекот на Курц во Скопје хит во регионов

Редакција