еМагазин
Image default
Бизнис

„Конти хидропласт“ го доби тендерот на „Струмица-гас“ за изградба на секундарна гасоводна мрежа вреден 48.000 евра

Јавното претпријатие за енергетски дејности „Струмица-гас“ по распишаниот тендер за изградба на секундарна дистрибутивна гасоводна мрежа склучи договор со трговското друштво за производство,трговија и услуги „Конти хидропласт“ ДООЕЛ Гевгелија.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.000.000 денари или околу 48.000 евра.

Фото: Министерство за транспорт и врски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Тиквеш“ инвестира во проширување и обнова на сопствените лозови насади

Редакција

Пекабеско во првите шест месеци со добивка од 57,1 милиони денари

Редакција

Aгенцијата „Standard and Poor’s” го потврди кредитниот рејтинг на Македонија, ББ- со стабилен изглед

Редакција