еМагазин
Image default
Бизнис

„Конти хидропласт“ го доби тендерот на „Струмица-гас“ за изградба на секундарна гасоводна мрежа вреден 48.000 евра

Јавното претпријатие за енергетски дејности „Струмица-гас“ по распишаниот тендер за изградба на секундарна дистрибутивна гасоводна мрежа склучи договор со трговското друштво за производство,трговија и услуги „Конти хидропласт“ ДООЕЛ Гевгелија.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.000.000 денари или околу 48.000 евра.

Фото: Министерство за транспорт и врски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Агенцијата за цивилно воздухопловство распиша тендер за набавка на СУВ-возило вреден 16.000 евра

Никола Осило

Не постои застој при влез на македонските камиони во Руската федерација

Редакција

„Симболико“ го доби тендерот на МВР за оператор на кол-центар за лични документи „тежок“ 460.000 евра

Никола Осило