еМагазин
Image default
Локално

Контролор на ЈСП завршил во болница откако побарал билет

На 10.03.2019 околу 13.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автобуска постојка на булевар „Партизански oдреди“, при излегување од автобус на ЈСП, М.Џ.(32) од Скопје, обидувајќи се да избегне контрола на билет, го турнал В.С.(43) од Скопје, контролор во ЈСП, кој се здобил со тешка телесна повреда, информира МВР.

На В.С. му била укажана лекарска помош во Градска општа болница „8-ми Септември“. М.Џ. бил повикан во Полициската станица Карпош и со него бил извршен разговор. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Турски државјанин удрил во полицаец во обид да избегне пајак-служба

Редакција

Уапсен Косовар баран од Интерпол на граничниот премин „Долно Блаце“

Никола Осило

Жена и ja нападнала ќеркичката „пред очи“ на детско игралиште во Капиштец

Никола Осило