еМагазин
Image default
Локално

Косовар изел ќотек пред казино во Скопје

На 18.09.2019 во 22.54 часот во СВР Скопје, Ш.С(24) од Косово пријавил дека истиот ден во 22.40 часот пред казино на бул.,,Кузман Јосифовски Питу“ бил физички нападнат од Д.Н од Косово и уште едно лице, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец ја натепал сопругата

Никола Осило

(Видео) Кристијан Ниневски го фати светиот крст во Скопје: „Здравје и среќа за сите, Бог се јави“

Никола Осило

Црквата Свети Спас ограбена на Божик

Никола Осило